NAvštivte náš

Wellness

HODNĚ PRÁCE? TVRDÝ TRÉNINK? NÁROČNÉ OBDOBÍ? JEN TAK?

Hýčkejte své tělo, dopřávejte mu relax a podporujte a udržujte si jeho zdraví. Vaše tělo je jedinečné a je třeba se o něj dobře starat. Můžete se těšit na finskou saunu, parní lázeň, vířivou vanu, Kneippův chodník či odpočinek v příjemné místnosti se solnou stěnou.

Since 2001

Možnosti využití

FINSKÁ SAUNA

Finská sauna je horkovzdušná suchá lázeň, při které jde o cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v kontrastu s ledovou vodní koupelí nebo sprchou. Pro zvýšení účinků horka “v potírně” se může provádět automasáž nejrůznějšími masážními žínkami a kartáči. Přiměřeným počtem střídáním cyklů pobytu v potírně a cyklů ochlazení lze individuálně dosáhnout potřebných účinků sauny.

Teplota: 85 – 90°C
Vlhkost: 6 %
Doporučená délka pobytu: 5 – 15 min.
Počet doporučených cyklů: 2 až 3

 

PARNÍ LÁZEŇ

Parní lázeň neboli horkovzdušná mokrá lázeň. Tělo se nezahřívá tak prudce jako při saunování a vlhkost vzduchu dosahuje 100 %. Účinek parní lázně se zvyšuje, zejména když je pára obohacena o silice eukalyptu nebo jiných léčivých látek, čímž je zajištěno optimální prostředí pro efektivní léčbu potíží dýchacích cest a celkovou relaxaci. Je nutné si uvědomit, že fáze pocení nastává (s ohledem na 100% vlhkost v kabině) až teprve po opuštění kabiny. Následný odpočinek (v županu na lehátku nebo v tepidáriu) je tedy nezbytný pro správnou funkci terapie parní lázně.

Teplota: 38 – 43°C
Vlhkost: 100 %
Doporučená délka pobytu: 10 – 15 minut
Počet doporučených cyklů: 1

 

 

VÍŘIVÁ VANA

Vířivka je určena k relaxaci a hydromasážím v rámci saunové procedury. Způsob užívání je pro každého individuální (stejně jako samostatný pobyt ve vířivce). Po vstupu do vířivky by mělo dojít postupnému prohřátí svalstva a hydromasážím. Po ukončení procedury je potřeba ochladit lidský organismus pomocí sprchy. Mezi jednotlivými procedurami je potřeba relaxovat a to min. 20 minut, aby došlo k úplnému odpočinku svalů.

Teplota: 34 – 36°C
Doporučená délka pobytu: 10 – 15 minut
Počet doporučených cyklů: 2 až 3

 

 

těšíme se na vás!

Náš ceník

KNEIPPOVA LÁZEŇ

Kneippova terapie je užitečná pro tělo, pomáhá chránit před nemocemi a neduhy všech druhů, působí pozitivně na nohy a celé tělo, zpevňuje a zvyšuje imunitu, chůze ve vodě může evokovat příjemný pocit jako chůze v mokré trávě a na mokrých kamenech. Šlapání vody podporuje krevní oběh a podporuje tepenný oběh. Spolu s pohybem svalů také podporuje žilní krevní oběh a pomáhá předcházet křečovým žilám.

Teplota – teplá voda: 35 – 38°C
Teplota – studená voda: 10 – 15°C
Doporučená délka pobytu: 1 cyklus cca 4x á 1 min.

 

 

ODPOČÍVÁRNA

Odpočinek po pobytu v prohřívárnách se doporučuje v horizontální poloze na lehátkách – v klidové zóně, ne v průvanu. Doporučuje se při odpočinku rovněž doplňovat tekutiny a to zejména nealkoholické nesycené tekutiny (voda, ovocné nápoje apod.). Načerpání energie pobytem v odpočívárně je podpořeno i aplikací příjemné vonné esence v prostoru odpočívárny. Součástí odpočívárny je solná stěna, která má blahodárný účinek na dýchací cesty.

Doporučená délka pobytu: min. 30 min

 

 

Business Info

Brzy zase naviděnou!

ZAVOLEJTE NÁM

+420 603 836 169

Pondělí - Pátek

7:00 – 21:00

Sobota - Neděle

Dle dohody

NAVŠTIVTE NÁS

Mikuláše z Husi 1709/1
140 00, Praha 4

Areál FK Slavoj Vyšehrad