Wellness

FINSKÁ SAUNA · PARNÍ LÁZEŇ · VÍŘIVÁ VANA · KNEIPPŮV CHODNÍK

A v čem je naše wellness VÝJIMEČNÉ?

  • Nechtěli jsme, abyste u nás čekali frontu na vířivku, saunu a další procedury, proto je kapacita omezena.
  • Chtěli jsme wellness, ve kterém naleznete vše potřebné pro svůj relax a regeneraci.
  • Chtěli jsme, abyste se u nás cítili opravdu dobře a aby na Vás wellness působilo skutečně útulným a příjemným dojmem.
  • Wellness je možné pronajmout k soukromým účelům a také pro firemní teambuildingy apod.
  • Na Vaše přání zajistíme občerstvení ve spolupráci s restaurací Arrosto Ristorante, a to přímo do wellness.

Proč chodit pravidelně do Wellness?

HODNĚ PRÁCE? TVRDÝ TRÉNINK? NÁROČNÉ OBDOBÍ? JEN TAK?

Hýčkejte své tělo, dopřávejte mu relax a prodlužujte jeho životnost. Vaše tělo je jedinečné a je třeba se o něj dobře starat.

Jaké typy procedur v našem Wellness naleznete?

FINSKÁ SAUNA

Finská sauna je horkovzdušná suchá lázeň, při které jde o cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v kontrastu s ledovou vodní koupelí nebo sprchou. Pro zvýšení účinků horka “v potírně” se může provádět automasáž nejrůznějšími masážními žínkami a kartáči. Přiměřeným počtem střídáním cyklů pobytu v potírně a cyklů ochlazení lze individuálně dosáhnout potřebných účinků sauny.

Teplota: 85 - 90°C
Vlhkost: 6 %
Doporučená délka pobytu: 5 - 15 min.
Počet doporučených cyklů: 2 až 3

PARNÍ LÁZEŇ

Parní lázeň neboli horkovzdušná mokrá lázeň. Tělo se nezahřívá tak prudce jako při saunování a vlhkost vzduchu dosahuje 100 %. Účinek parní lázně se zvyšuje, zejména když je pára obohacena o silice eukalyptu nebo jiných léčivých látek, čímž je zajištěno optimální prostředí pro efektivní léčbu potíží dýchacích cest a celkovou relaxaci. Je nutné si uvědomit, že fáze pocení nastává (s ohledem na 100% vlhkost v kabině) až teprve po opuštění kabiny. Následný odpočinek (v županu na lehátku nebo v tepidáriu) je tedy nezbytný pro správnou funkci terapie parní lázně.

Teplota: 38 - 43°C
Vlhkost: 100 %
Doporučená délka pobytu: 10 - 15 minut
Počet doporučených cyklů: 1

VÍŘIVÁ VANA

Vířivka je určena k relaxaci a hydromasážím v rámci saunové procedury. Způsob užívání je pro každého individuální (stejně jako samostatný pobyt ve vířivce). Po vstupu do vířivky by mělo dojít postupnému prohřátí svalstva a hydromasážím. Po ukončení procedury je potřeba ochladit lidský organismus pomocí sprchy. Mezi jednotlivými procedurami je potřeba relaxovat a to min. 20 minut, aby došlo k úplnému odpočinku svalů.

Teplota: 34 - 36°C
Doporučená délka pobytu: 10 - 15 minut
Počet doporučených cyklů: 2 až 3

KNEIPPOVA LÁZEŇ

Kneippova terapie je užitečná pro tělo, pomáhá chránit před nemocemi a neduhy všech druhů, působí pozitivně na nohy a celé tělo, zpevňuje a zvyšuje imunitu, chůze ve vodě může evokovat příjemný pocit jako chůze v mokré trávě a na mokrých kamenech. Šlapání vody podporuje krevní oběh a podporuje tepenný oběh. Spolu s pohybem svalů také podporuje žilní krevní oběh a pomáhá předcházet křečovým žilám.

Teplota - teplá voda: 35 - 38°C
Teplota - studená voda: 10 - 15°C
Doporučená délka pobytu: 1 cyklus cca 4x á 1 min.

ODPOČÍVÁRNA

Odpočinek po pobytu v prohřívárnách se doporučuje v horizontální poloze na lehátkách - v klidové zóně, ne v průvanu. Doporučuje se při odpočinku rovněž doplňovat tekutiny a to zejména nealkoholické nesycené tekutiny (voda, ovocné nápoje apod.). Načerpání energie pobytem v odpočívárně je podpořeno i aplikací příjemné vonné esence v prostoru odpočívárny. Součástí odpočívárny je solná stěna, která má blahodárný účinek na dýchací cesty.

Doporučená délka pobytu: min. 30 min

Objednání a stav kapacity na telefonním čísle 722 724 673 nebo na emailu info@sportcentrumvysehrad.cz.